sobota, 18 grudnia 2010

Kompromitacja

Przed meczem faworyt spotkania mógł być tylko jeden, Medyk. Jednak boisko pokazało co innego. Medyk po bardzo słabym meczu przegrał z drużyną Liceum Sławno. Pierwsze minuty nie zapowiadały takiej katastrofy.
Już w pierwszej akcji meczu Medyk mógł strzelić bramkę. Niestety zabrakło ciut zimnej krwi i szczęścia. Jednak co się miało tac, to sie stało. Minutę później na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla Medyka. Bramkę strzelił Węgliński. Jak się okazało od tego momentu Medyk przestał grać w piłkę, a zaczął na siłę dążyć do tego by ten mecz przegrać. Zamiast spokojnie poczekać na to co zrobi rywal, a mógł zrobić nie wiele, Medyczni rzucili się do ataku co przyniosło opłakany skutek. Dwie kontry i wynik 2:1 nie napawał optymizmem. Na szczęście Piotrowski zdołał jeszcze przed przerwą strzelić bramke na 2:2 i pomału mogło się wydawać, że wszystko wraca pod kontrolę. Nic bardziej mylnego.
W drugiej połowie znów Medyk przeważał ale nie potrafił tego udokumentować strzeleniem bramki. Nawet stuprocentowe sytuacje były marnowane. Strzały ponad bramką lub w bramkarza (co bądź bardzo dobrze dysponowanego) były główną atrakcją tego meczu. Na nieszczęście Dwie kontry Licealistów przyniosły im dwie bramki i z wyniki 2:2 zrobił się 2:4. Medyk nie mają koncepcji na stworzenie dobrej akcji bez wystawiania się na pozycję zawodników szukał szans w indywidualnych akcjach tak Siernickiego, Piotrowskiego jak i Węglińskiego. Jednak i to nie przynosiło efektu bramkowego. Dopiero Konecki zdołał strzelić bramkę na 3:4 jednak nie dało to nic drużynie Medyka. Wszystko przez niepoukładaną grę, niewłaściwe zmiany i nieumiejętne ustawianie się co po niektórych zawodników. Przez to z przewagi jaką Medyk miał na hali nic nie wynikło gdyż Liceum po pierwsze miało dobrze dysponowanego bramkarza, a po drugie zagrało lepiej jako zespół i potrafiło wypunktować Medycznych w odpowiednim momencie.
Medyk spadł na 5 miejsce w tabeli co zaczyna budzić niepokój, gdyż już łatwiejszych meczy (w teorii) od tych z Liceum mieć nie będą, a lider ciągle odskakuje i ma już 9 punktów przewagi nad Medykami.

Skład Medyka: Bartosz Sendecki, Michał Marciniak,  Robert Mirowski, Michał Roszak, Maciej Siernicki, Mariusz Węgliński, Mateusz Piotrowski, Mateusz Jakuszewski, Michał Siernicki, Dariusz Konecki, Tomasz Turczyn