sobota, 29 stycznia 2011

Medyk po za pierwszą szóstką

Medyk zakończył rundę zasadniczą SALPN. Ostatni mecz przegrał na własne życzenie 4:2 z drużyną Extreme Sqad Sławno. Po tej porażce na 99% zagra w słabszej połowie tabeli czyli będzie walczył o miejsca 7-11.
Medyk miał przewagę w tym meczu (tak samo jak w dwóch poprzednich) jednak nie potrafił jej udokumentować. Na bramce musiał wystąpić Maciej Siernicki który zastępował kontuzjowanego Sendeckiego i będącego na uczelni Liśkiewicza. Od początku przewagę mieli Medyczni, jednak to Policjanci strzelili jako pierwsi bramkę. Na szczęście już w następnej akcji po pięknym podaniu Mirowskiego i błędzie bramkarza przeciwników bramkę na 1:1 strzelił Konecki. W dalszej części spotkanie mecz toczył się w środkowej strefie jednak jak i druga ekipa nie potrafiła stworzyć sobie dogodniej okazji do strzelenia bramki. dopiero kolejna dwójkowa akcja pomiędzy Mirowski, a Piotrowskim zaowocowała bramką zdobyta przez tego ostatniego. Na nieszczęście Medyków tuż przed przerwą bramkę na 2:2 strzelił zawodnik Extreme.
Druga połowa to już popis nieskuteczności zawodników Medyka. Cztery razy wychodząc 3 na 1 nie wykorzystali żadnej akcji. Niestety piłkarskie powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą” miało przełożenie w ostatniej minucie meczu kiedy to Policjanci strzelili dwie bramki i pozamiatali sprawę tego kto wygra ten mecz.

Podsumowując całą rundę, Medyk mógł się podobać do pewnego czasu podobać. Spokojna gra w obronie skutkowała tym, że Medyczni tracili mało bramek. Jednak poza pozytywami były tez mankamenty brakowało kogoś kto by wykorzystywał większość sytuacji. Byli Piotrowski i Siernicki, jednak to typowi kreatorzy gry którzy sprawiali, że to po ich podaniach powinny padać bramki. Największym plusem tej rundy było zwycięstwo z derby Gwiazdowo i Nadleśnictwem, drużynami z którymi Medyk walczył bezpośrednio o wyjście z grupy. Niestety, jednak w meczach z Liceum i Extreme, medycy zagrali słabe spotkania ogólnie i je przegrali. natomiast z Gino Rossi i Place zabaw Tychowo zwyczajowo zabrakło wykończenia. Szczególnie w tym pierwszym meczu gdzie sami sobie zawodnicy Medyka wykopywali piłki z bramki przeciwnika. taki właśnie był obraz medycznych w tej rundzie, Na początku drużyna która pewnie zajmowała 3 miejsce w tabeli, a skończy ta rundę (na 99% jak już pisałem) na 7 miejscu.