sobota, 15 stycznia 2011

Medyk przegrywa 2:0 po rażącej nieskuteczności.

2:0, takim wynikiem zakończyło się dzisiejsze spotkanie pomiędzy Medykiem Sławno, a Gino Rossi Słupsk. Mecz mógł się podobać kibicom, gdyż obfitował w multum sytuacji których na nieszczęście Medycznych  zawodnicy tejże drużyny nie potrafili wykorzystać.
Od początku meczu Medyk miał założenie wciągnąć zawodników ze Słupska na własną połowę i następnie z szybkich kontrataków punktować rywala (tak jak to było w meczu z Derby Gwiazdowo). Założenia od początku zawodnicy Medyka realizowali. Niestety już na początku meczu przydarzył się błąd który kosztował gola. Marciniak zagrał na odegranie do Koneckiego ale ten uciekł do przodu, tak jakby Marciniak miał grać mu długa piłkę. Konsekwencją tej straty był gol po rykoszecie dla rywali i wynik 1:0. Pomimo tego, iż Medyk przegrywał dalej starał się grać konsekwentnie z kontry co ciągle przynosiło skutki. Giono Rossi oddawało strzały jednak niebyły to jakieś klarowne sytuacje. Natomiast Medyk miał i do 100% sytuacje. najlepsza zmarnował dwa razy w pierwszej połowie Maciek Siernicki, który to najpierw po podaniu Darka Koneckiego znalazł się sam na sam z bramkarzem i wystarczyło się go zapytać w który róg chce piłkę, niestety nasz zawodnik przestrzelił. I druga sytuacja po błędzie obrony przeciwników. Dostał od nich prezent i znalazł się po raz drugi sam na sam z bramkarzem, jednak i tym razem nie zdołał trafić w światło bramki. Swoje sytuacje w tej połowie mieli również Mirowski (strzał w poprzeczkę) i Michał Siernicki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0.

Skrót pierwszej połowy meczu Medyk Sławno - Gino Rossi Słupsk

Na drugą połowę Medyk wyszedł z przeświadczeniem tego, że dalej konsekwentną grą może wygrać ten mecz. Sposobność ku temu była. Zawodnicy Medyka prześcigali się w marnowaniu dogodnych sytuacji. Mateusz Piotrowski, Maciek Siernicki i Darek Konecki mieli co najmniej po 3 setki każdy, jednak pech chciał, ze albo strzał bronił bramkarz, albo obrońcy, albo sami sobie przeszkadzali zawodnicy Medyka. Niestety, ale znowu pokazał się największy minus Medycznych, czyli nieskuteczność. Swoją sytuację miał również w tej połowie Robert Mirowski który strzałem z ponad połowy boiska chciał strzelał do pustej bramki. Niestety, ale Darek Konecki tak niefortunnie przyjął zmierzającą do bramki piłkę, że z akcji znowu wyszły nici, a mogła być bramka kontaktowa. W między czasie Gino Rossi strzeliło bramkę na 2:0. W tym miejscu trzeba sprawiedliwie przeciwnikom oddać, iż również mieli swoje sytuacje strzeleckie, jednak albo wyśmienicie spisywał się bramkarz, Paweł Liśkiewicz, albo któryś z obrońców wybijał piłkę z linii bramkowej (Marciniak 1x, Mirowski 2x). Do końca meczu Medyk próbował jednak nie mógł się wstrzelić w bramkę. Na trybunach nikt nie dowierzał jak dogodne sytuacje można marnować. W końcu Medyk w tym meczu zasłużył co najmniej na remis. Jeden z kibiców podliczył, że w tym meczu spokojnie wynik mógł być 10:5 dla Medyków, gdyż tak wychodziło z 100% sytuacji. Niestety, ale po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał wynik 2:0 dla Gino Rossi, a to oznacza, że medyk właśnie na rzecz tej drużyny spada obecnie na 5 miejsce w tabeli.

Skład Medyk Sławno: Paweł Liśkiewicz, Robert Mirowski, Michał Marciniak, Maciej Siernicki, Dariusz Konecki, Mateusz Piotrowski, Marcin Zasada, Michał Siernicki

Jeszcze słowo dotyczące pozostałych drużyn które walczą o awans. W drugim z meczów na szczycie w drugiej lidze pomiędzy zainteresowanymi wejściem do pierwszej szóstki drużynami, to jest Derby Gwiazdowo i Place Zabaw Tychowo, padł wynik 3:0 dla Tychowian. Wynik ten pozwolił awansować tejże drużynie na 4. miejsce w tabeli. W meczu pomiędzy Panoramą Jarosławiec, na Nadleśnictwem drużyna leśników miała wyśmienita sytuacje by zmniejszyć dystans do reszty drużyn a nawet je przeskoczyć. Przez całą druga połowę grali w przewadze jednego zawodnika, a w końcówce z boiska wyleciał jeszcze na 2 minuty bramkarz Panoramy. Na całe szczęście nie udało im się wygrać tego meczu, a wynik końcowy to 2:1 dla Panoramy. Nadleśnictwo nadal pozostaje z 10 oczkami na koncie. W tabeli poza pierwszymi dwoma miejscami panuje przeogromny ścisk. Miedzy trzecią, a siódmą ekipą są tylko 2 punkty przewagi. Każdy punkt w takim ustawieniu jest na pierwszej szóstki. Ważne jest również to, że tak płaski środek tabeli zapowiada pasjonująca walkę o awans do samego końca.